Izvori Magije - TCG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen TCG igri - Izvori Magije.
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Jednobojni plavi špil

Go down 
4 posters
АуторПорука
Glorfindel
Initiate
Glorfindel


Број порука : 2
Mana : 4
Učlanio se : 14.01.2010
Godina : 39
Локација : Zrenjanin

Jednobojni plavi špil Empty
ПорукаНаслов: Jednobojni plavi špil   Jednobojni plavi špil Icon_minitimeThu Jan 14, 2010 1:27 pm

E ovako, imam sledeće plave karte i hteo bih da namestim čist jednobojni špil uz vašu pomoć naravno Smile

BIĆA:

Vila Oblakinja-x2
Iluzionista-x3
Veliki Prorok-x1
Vilin Sanjar-x3
Knjiška Sova-x3
Vizionar-x2
Uzimač Forme-x1
Podvodni Otimač-x1
Duh Zlatnog Prstena-x1
Stribogov Miljenik-x3
Čarodejnik Zabranjenog-x3
Saplitač-x2
Diletator-x1
Majka Jezera-x1
Voden Majstor-x1
Pregovarač-x1
Sveznajući-x1
Duh Mudrosti-x4
Zid Mračne Vode-x1
Maglušina-x3
Stihija Plavih Talasa-x2
Učenjak-x1
Neumorni Vilinzmaj-x1
Siren Utopilac-x2
Branitelj Ida-x1
Gazivod-x1

IZNENAĐENJA:

Gledanje U Dlan-x2
Trajna Pozajmica-x1
Barijera-x2
Volja Esnafa-x3
Zaborav-x4
Antimagija-x2
Svakom Svoje-x1
Preusmeravanje-x1
Tabuisanje-x1
Podmićivanje-x1

VRADŽBINE:

Gašenje Ugljevlja-x2
Mudrost i Zaborav-x2
Zabranjena Znanja-x1
Ritual Ida-x1

PROMENE:

Otimačina-x2
Krila Iluzije-x4
Trovanje Mane-x1
Ledena Figura-x2
Tiha Voda-x1
Nedostatak Moći-x1
Predsakazanje-x1
Venac Zaštite-x2
Učilište Striga-x1
Mnogostrukost-x1

IZVORI:

Laboratorija Striga-x2

Evo lista mojih artefakta pa ako nešto može u ovaj špil recite.

ARTEFAKTI:

Zaboravljena Ala-x1
Golem Sna-x2
Zvezdani Štap-x1
Kućni Prag-x1
Mač Udarač-x2
Ožedneli Orijaš-x1
Dvojnice-x1
Bezdan Tajni-x1
Medaljon Jedinstva-x1
Kameni Kovač-x1
Gvožđa-x2
Ogrtač Senki-x1
Strelac Sa Stanca-x3
Senoviti Kamen-x1
Durbin Psihogena-x1

Uhhhh, ala se napisah ja Smile Nadam se da ćete mi pomoći jer mi se jako svidela plava boja izvora.

Pozdrav
Назад на врх Go down
Sephiron
The Puppet Master
Sephiron


Број порука : 154
Mana : 220
Učlanio se : 22.07.2009
Godina : 34
Локација : Between Heaven & Hell

Jednobojni plavi špil Empty
ПорукаНаслов: Re: Jednobojni plavi špil   Jednobojni plavi špil Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 1:52 pm

uh.. stvarno ne znam.. jednobojan plavi od plemenskih ratova ima, iz iskustva, dve uspešne opcije..

1. Čarobnjaci
2. Vodenjaci

Šta tebi više odgovara?
Назад на врх Go down
https://izvorimagije.forumsc.net
Glorfindel
Initiate
Glorfindel


Број порука : 2
Mana : 4
Učlanio se : 14.01.2010
Godina : 39
Локација : Zrenjanin

Jednobojni plavi špil Empty
ПорукаНаслов: Re: Jednobojni plavi špil   Jednobojni plavi špil Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 2:46 pm

Čarobnjaci Smile
Назад на врх Go down
Elendil
Vilin-prijatelj
Elendil


Број порука : 31
Mana : 34
Učlanio se : 12.01.2010
Godina : 42
Локација : Belgrade

Jednobojni plavi špil Empty
ПорукаНаслов: Re: Jednobojni plavi špil   Jednobojni plavi špil Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 5:42 pm

Odlično. Pošto su vodenjaci najslabije od svih plemena, što znam jer sam imao takav špil. Nemorensis mora da se predozirao čokoladom kad je izjavio da su vodenjaci uspešni.. tongue

Preoručio bih agresivan čarobnjacki špil s Ledenim figurama i Laboratorijama striga..ubaciš neke karte za vuču, nameštanje biblioteke, sprečavanje, vraćanje u ruku...i možda nekog jačeg letača ili nešto slično da batina i brzo dobije partiju (za slučaj da ti unište Ledenu figuru).
Ti sebe dosta ograničavaš jer hoćeš da igraš isključivo s plavom bojom, jer onda ne možeš najbolje da zaštitiš ključna bića za dobijanje partije, a plave magije same po sebi ne mogu da dobiju partiju (dok to, na primer, plavo-crna karta Potkopavanje može, ako je stalno vraćaš i igraš ponovo pomoću Laboratorije striga i Učenjaka).

Ipak podržavam tvoju želju da igraš s monoplavim (ili s bilo kojim mono špilom) jer ćeš se sjajno provesti dok u potpunosti ovladavaš mogućnostima jedne boje. Posle lako možeš da pređeš na drugu i da ih kombinuješ. Nego da se vratim na temu.

Ja bih špil otprilike ovako sastavio (pored dajem kratak komentar za neke karte):

Bića:

Prorokov šegrt x 4 (on ti namešta čak 4 sledeće karte u biblioteci a imaš i blokera za početak). Ako imaš Laboratoriju striga, igraš ga ponovo, a savršen je da oživljava Ledenu figuru jer je jeftin).

Diletator x 4 (ako mu nakačiš neku promenu ili dobru artefakt-opremu, možeš da "izdiletiraš" protivnika i tako dobiješ partiju)

Učenjak x 3 (obavezan je jer vraća sva iznenađenja, a to će kod tebe biti sprečavanja i karte za vraćanje permanenata u ruku, xexe)

Maglušina x 4 (čarobnjak koji leti i radi zajedno sa Diletatorom, tj. usporava protivnika. Koristan je i jer s njim možeš da vratiš neku svoju kartu iz izvora i odigraš je! Nije svaka karta koju si stavio kao izvor izgubljena do kraja partije Wink )

Siren utopilac x 3 (vraca protivnikovo bicena vrh protivnikove biblioteke i tera ga da onda vuče istu tu kartu, xexe)

Veliki prorok x 3 (sprečavanje)

................................................ukupno 21

Svakom svoje x 3 (vraća biće, tvoje ako hoćeš da ga spasiš ili protivnikovo, najbolje u fazi njegovog napada, i vuče kartu)

Eksplozija sahat-kule x 3 (usporavaš protivnika ovim i Maglušinom, dok ne stigne Diletator, na primer)

Ometanje x 4

Antimagija x 4

Zabranjena znanja x 4

Gašenje ugljevlja x 3 (traži korisnu kartu)

Ledena figura x 4

Zaborav x 4

Mnogostrukost x 3

Tiha voda x 2
............................. ukupno 34

Artefati i artefakt opreme: Mač bistrog uma x 4, Dvojnice x 2, Gvožda x 3
................................ukupno 9

TOTAL: 64 karte

Taktika bi trebalo da se zasniva na tome da što više uspovaraš protivnika tako što mu vraćaš u ruku sve što možeš, dok ti gomilaš izvore, igraš bića, kačiš im Mačeve i Mnogostrukosti i ubijaš polako..ili brzo, ako proradi Ledena figura. Bića koja ne uspeš da spečiš možeš da ubijaš Gvožđima, Tihim vodama i Mačevima.

Slatke šeme: Laboratorija striga je jedna od najvažnijih karata ovog špila jer ti vraća čarobnjake u ruku (najbolje da prvo blokiraš protivniku biće pa ONDA vratiš čarobnjaka u ruku, a ako čarobnjak radi nešto korisno kad uđe u igru, još bolje, jer ćeš iznova koristiti njegovu osobinu) i pomaže da oživiš Ledenu figuru. Ja je volim jer ona dokazuje da plava boja može da bude BRZA (isto kao što crvena, paradoksalno, može da bude SPORA, ako sklopiš neki kilav špil s kojim ne bi mogao da pobediš ni moju babu, taj fazon).

Dvojnice su sjajna karta za plemenske špilove. Iskoristiš njhovu osobinu u protivnikovom potezu i ubaciš nekog čarobnjaka da blokira, ili Siren Utopioca i vratiš biće koje te napada na vrh biblioteke vlasnika! Ili prosto ubaciš Diletatora na kraju protivnikovog poteza ako vidiš da je potapovan, u svom potezu mu nakačiš Mač i kreneš da kasapiš i diletiraš (uz obavezan poklič da iznerviraš protvnika, tipa "Its magic, Harry/Milutine, ili Your ass in mine now! itd. Blage provokacije su uvek poželjne jer narušavaju koncentraciju protivnika).

Trudio sam se da sastavim špil od karata koje ćeš realno moći da nabaviš..bolji špil na ovu temu bi zahtevao neke karte kojih više nema i/ili dodavanje još jedne boje, ali to je već druga priča..
Karte koje ne možeš da nabaviš možeš da proxuješ (staviš neku drugu kartu da ti "glumi" tu koju nemaš). To je uvek dobra stvar kad isprobavaš neki novi špil, da bi video kako radi i vredi li uopšte da se trudiš da nabavljaš to što misliš da ti treba.

I javi kako si prošao sa monoplavim.. Smile


Последњи изменио Elendil дана Sat Jan 16, 2010 12:33 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
Sephiron
The Puppet Master
Sephiron


Број порука : 154
Mana : 220
Učlanio se : 22.07.2009
Godina : 34
Локација : Between Heaven & Hell

Jednobojni plavi špil Empty
ПорукаНаслов: Re: Jednobojni plavi špil   Jednobojni plavi špil Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 8:06 pm

ok .. first of all .. ja ne volim čokoladu.. za predoziranje je kriva tvoja torta.. Razz

second of all .. "Tu quoque Brute, mi fili" ? .. Vodenjaci, pravilno sastavljeni, **** kevu.. sam si i predložio jednog .. koji, coincidently, čini jednu od glavnih stubova potpore vodenjačkog špila .. so I don't see what's all the fuss about..

Now that that's out of the way - slažem se da su čarobnjaci - a good way to go.

Jedna karta, povrh svih ostalih ističe se kao najpotrebnija svakom plemenskom špilu - Dvojnice.

E sad.. granted .. ti ih nemaš, niti imaš toliko čarobnjaka.. tako da se slažem da je najbolje pribeći taktici - Ledena Figura.

Ono što mi ne ide u glavu, je - ako ćeš već da nabavljaš više karata, mislim da ima boljih solucija za špilove.

Ako se ipak odlučiš da nastaviš sa originalnom mono-plavom idejom, mislim da je najbolje da probaš Elendilov savet, i pokušaš da skupiš nabrojane karte.


P.S.
Elendil ::
(isto kao što crvena, paradoksalno, može da bude SPORA, ako sklopiš neki kilav špil s kojim ne bi mogao da pobediš ni moju babu, taj fazon).
Jel to nešto na račun mog (tvog) mono-crvenog špila from the other night? Razz

P.P.S. .. dammit! uvek zaboravim da sam postavio cenzuru na sajtu..! Smile
Назад на врх Go down
https://izvorimagije.forumsc.net
Elendil
Vilin-prijatelj
Elendil


Број порука : 31
Mana : 34
Učlanio se : 12.01.2010
Godina : 42
Локација : Belgrade

Jednobojni plavi špil Empty
ПорукаНаслов: Re: Jednobojni plavi špil   Jednobojni plavi špil Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 8:38 pm

Nemorensis ::


second of all .. "Tu quoque Brute, mi fili" ? .. Vodenjaci, pravilno sastavljeni, **** kevu.. sam si i predložio jednog .. koji, coincidently, čini jednu od glavnih stubova potpore vodenjačkog špila .. so I don't see what's all the fuss about..



Znaš i sam kako sam se na početku ložio na vodenjake i koliko su me razoračali...a ne secam se kojeg sam vodenjaka predložio...kakav god špil da sam sastavio s njima, gubio sam u velikoj većini slučajeva..prosto su slabi. Lako ginu i nemaju bog zna kakve osobine (osim Diletatora koji je extra).

Vilenjaci idu na brzinu, u stanju su časkom da izbatinaju protivnika, kao i vukovi.

Drekavci mogu sve, Orkovi su takođe agresivni, Vojnici i Ptice se pumpaju do besvesti a mogu i da se recikliraju, kao i zombiji koji upravo tako i pobeđuju (kad više nemaš čime da ih ubijaš, pojedu te).

Po mom mišljenju, vodenjaci su verovatno najslabije pleme koje postoji..

Nemorensis ::


P.S.
Elendil ::
(isto kao što crvena, paradoksalno, može da bude SPORA, ako sklopiš neki kilav špil s kojim ne bi mogao da pobediš ni moju babu, taj fazon).
Jel to nešto na račun mog (tvog) mono-crvenog špila from the other night? Razz


Ne. Dobio sam te samo zato što te nije htela karta Smile
Назад на врх Go down
Sephiron
The Puppet Master
Sephiron


Број порука : 154
Mana : 220
Učlanio se : 22.07.2009
Godina : 34
Локација : Between Heaven & Hell

Jednobojni plavi špil Empty
ПорукаНаслов: Re: Jednobojni plavi špil   Jednobojni plavi špil Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 8:48 pm

I hear You, ali mislim da nisi iskusio ono što ja jesam.. i to mislim na sopstvenoj koži..

Jesi li koristio by chance - Siren Padrona u tom špilu.. ili možda Ravnotežu..?

Dodaj na to sve još Diletora (na njega sam mislio kad sam rekao predložio, ne kao kartu, nego za Glorfindelov špil) .. and you get - COME ON!! GIVE ME A CHANCE HERE !!

Did I mention Dvojnice? Smile (rade savršeno i sa čarobnjacima .. but for any other tribe, for that matter.. Smile )

..da se razumemo.. ne tvrdim da su sjajno pleme, ali zastupam da nije toliko očajno kao što tvrdiš.. ..pre bih se opredelio za mono-crne Zombije kao najslabije pleme koje postoji..
Назад на врх Go down
https://izvorimagije.forumsc.net
Elendil
Vilin-prijatelj
Elendil


Број порука : 31
Mana : 34
Učlanio se : 12.01.2010
Godina : 42
Локација : Belgrade

Jednobojni plavi špil Empty
ПорукаНаслов: Re: Jednobojni plavi špil   Jednobojni plavi špil Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 12:07 am

Da, ali ako ubaciš Ravnotežu u špil onda ona postaje glavna karta, jer se oko nje vrti špil, a vodenjaci postaju njene sluge i to više nije vodenjački špil..Razz

ps. Pokušao je mene Todor da dobije s Ravnoteža špilom jednom prilikom ali mu nije uspelo.. Cool
Назад на врх Go down
Sephiron
The Puppet Master
Sephiron


Број порука : 154
Mana : 220
Učlanio se : 22.07.2009
Godina : 34
Локација : Between Heaven & Hell

Jednobojni plavi špil Empty
ПорукаНаслов: Re: Jednobojni plavi špil   Jednobojni plavi špil Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 1:12 am

Jea.. ali ne bih ubacio Ravnotežu ako imam Siren Padrona, zar ne? .. osim ako baš želim da se osiguram.. Smile
Назад на врх Go down
https://izvorimagije.forumsc.net
Nucleus
Initiate



Број порука : 1
Mana : 1
Učlanio se : 18.11.2009

Jednobojni plavi špil Empty
ПорукаНаслов: Re: Jednobojni plavi špil   Jednobojni plavi špil Icon_minitimeSun Feb 07, 2010 1:14 pm

auuu pa izvori se jos igraju Very Happy lepo lepo.... pogresna ema, al sta ima ljudi Very Happy?
Назад на врх Go down
Sephiron
The Puppet Master
Sephiron


Број порука : 154
Mana : 220
Učlanio se : 22.07.2009
Godina : 34
Локација : Between Heaven & Hell

Jednobojni plavi špil Empty
ПорукаНаслов: Re: Jednobojni plavi špil   Jednobojni plavi špil Icon_minitimeSun Feb 07, 2010 1:58 pm

ewo.. nista koprcamo se.. Very Happy

idi u Dumsku Kafanu "Veseli Goblin" , i časti nas svima pićem.. xD
Назад на врх Go down
https://izvorimagije.forumsc.net
Sponsored content





Jednobojni plavi špil Empty
ПорукаНаслов: Re: Jednobojni plavi špil   Jednobojni plavi špil Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Jednobojni plavi špil
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Treća Edicija - Koji špil ćete kupiti ?

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Izvori Magije - TCG :: Takmičarski deo :: Predlozi-
Скочи на: